OpenCart ve SAP Entegrasyonu

OpenCart ve SAP Entegrasyonu

Open Source yani açık kaynak e-ticaret sistemi olan Opencart, online satış yapmak isteyenler için güvenli bir e-ticaret alt yapısıdır. Opencart, ullanıcıların kendi çevrimiçi e-ticaret sitelerini kurmalarını sağlarken firmaların düşük maliyetlerle internet satışlarını yürütmesine yardımcı olur. Opencart e-ticaret sistemi PHP ve MySQL destekli herhangi bir web sunucusunda kullanılabilir. Opencart’ı kullanıcılar açısından, anahtar teslim online alışveriş çözümü olarak tanımlayabiliriz.

SAP, dünyada en çok kullanılan ERP yani kurumsal kaynak yönetimi çözümüdür. Müşterilerin, birbirleriyle entegre modüllerden oluşan bir yazılımda muhasebe, satış, üretim, finans ve insan kaynakları gibi birçok iş sürecini yönetmesine yardımcı olmaktadır. SAP içerisinde yer alan entegrasyon modülü ile bilgilerin bir SAP bileşeninden bir diğerine gereksiz veri aktarımını/girişini engellemektedir. Böylece, finansal işlemlerin, süreç ve yasal kontrollerin uygulanması da kolaylaşmaktadır. SAP, insan gücü, üretim ve makinelere ilişkin birçok kaynağın etkin bir şekilde kullanımını da sağlamaktadır. Temelde, şirketlerin veya şirket yöneticilerin kararlarını kolay bir şekilde almalarına yardımcı olmaktadır. SAP, geliştirdiği modüller ile teknik eleman ihtiyacını da azaltmaya yardımcı olmaktadır. SAP gerçek zamanlı bir iş uygulaması olmakla birlikte, çoklu para birimleri ve dillerde son derece esnek yapıdadır.

OpenCart ve SAP arasındaki entegrasyon:

OpenCart ekli bir dökümastasyon, sınırsız kategori, ürün ve üretici ile birlikte gelir. Aynı zamanda yerleşik, çok dilli bir dil, vergi oranları ve ürün incelemeleri ile derecelendirmeleri ve derecelendirmelerini içerir. SAP çevrimiçi iş operasyonlarını ve iş kanallarını iyileştirir. OpenCart SAP Entegrasyonu, sistemin daha verimli ve akıllı bir şekilde işlemesini sağlar. Entegrasyon ile kullanıcı operasyonları, süreç görselleştirme ve otomasyon hakkında gerçek zamanlı bilgi edilinir. Portal araçları, içerik ve uygulamaları bütünleştirmeye yardımcı olur.

OpenCart ve SAP Entegrasyonunun Özellikleri:

  1. Ürün ve Envanter Yönetimi
  2. Stok Seviyesi Yönetimi
  3. Siparişler ve Müşteri Hesapları
  4. Sorunsuz yerine getirme
  5. Kolay İade, İadeler ve İptaller

SAP – OpenCart entegrasyonu, e-ticaret işletmelerine mükemmel bir B2B çözümü sunar. Entegrasyon, müşterinin çevrimiçi portalı ve web sitesini kullanırken, gerçek zamanlı olarak depolanan tüm bilgileri kullanmasına yardımcı olur. OpenCart – SAP entegrasyonu, kullanıcının işlerini yürütmek, entegre etmek ve görselleştirmek için işlerini çevik tutmalarına yardımcı olur.

Entegrasyonun Avantajları:

  1. Ürünlerin ve Kategorilerin otomatik senkronizasyonu
  2. Akıllı Veri Eşleme, kritik çevrimiçi iş verilerini oluşturmak
  3. Satışları hızlandırmak için Siparişler ve Müşteri hesaplarının senkronize edilmesi
  4. Her iki platformda birleştirilmiş stok seviyeleri