Linkedin Şirket Sayfanızın Takipçi Sayısını Nasıl Arttırabilirsiniz?

Linkedin Şirket Sayfanızın Takipçi Sayısını Nasıl Arttırabilirsiniz?

Sayfanızı SEO’ya Uygun Düzenleyin

Sayfa içeriklerinizi arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde düzenlerseniz Google’da sektörünüze göre arama yapıldığında üstte çıkma oranınız artacaktır. Nasıl yapılacağını öğrenmek için küçük bir araştırma yapmanız yeterli.

Bu Konuda Çalışanlarınızı Görevlendirin

Sayfayı yönetmek için elbette görevlendireceğiniz bir kişi olacaktır ancak tüm çalışanlarınızdan bu konuda yardım alabilirsiniz. Tanıdıkları kişilere sayfanızdan bahsetmelerini isteyin, aynı zamanda LinkedIn’de çalıştıkları şirketi olan sayfanıza bağlamalarını ve paylaşılan içerikleri paylaşmalarını da isteyebilirsiniz. Bu şekilde birçok kişiye hızlıca ulaşmış olacaksınız.

Web sitenize Sayfanıza Giden Bir Buton Ekleyin

LinkedIn sayfasınızda web sitenize giden bir buton varken neden web sitenizde de bu olmasın? Web sitenize kullanıcıların şirket sayfanızı takip etmesini sağlayacak bir buton koyarak takipçi kazanabilirsiniz.

Mail İmzanızı Kullanın

Maillerinizde bulunan imza kısmına LinkedIn şirket sayfanızı ekleyebilirsiniz, böylece her mail attığınız kişi sayfanızın varlığını görmüş olacaktır.

Makale paylaşın

Makaleler profesyonelleri sayfanıza çekmek için oldukça iyi bir yoldur çünkü insanlar içinde bulundukları sektörden haberdar olmak isterler. Şu an için şirket sayfasından direkt olarak makale yayınlanamıyor ancak çalışanlarınız kendi profillerinden yayınladıklarında linklerini kullanarak sayfanızdan da paylaşım yapabilirsiniz.

Hashtag Kullanın

Paylaştığınız içeriklere yüksek takipçili, ilgili hashtagler eklemek takipçi kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bir kişi bir hashtagi takipettiğinde ve siz bu hashtagi kullanan bir göderi paylaştığınızda direkt olarak o kişilerin anasayfasına düşebileceksiniz.

Müşterilerinizden Destek İsteyin

Verdiğiniz hizmetten memnun kalan müşterilerinizden öneri olarak sayfanızı sosyal mecralarda paylaşmasını isteyebilirsiniz. İnsanlar güvendikleri insanların önerilerini dinleme eğilimindedirler.

Sayfa Verilerinizi İnceleyin

LinkedIn sayfa yöneticilerine o sayfanın görüntülenme, etkileşim ve takipçi verilerinin tamamını sunar. Bu verileri inceleyerek hangi içeriklerinizin daha çok etkileşim aldığını görebilir ve gelecek ay yapacağınız paylaşım planlarını buna göre yapabilirsiniz.

Fotoğraflar ve Videolar Gibi Görsel İçerikler Kullanın

Görsel içerik kullanılan gönderiler her zaman sadece yazı olanlardançok etkileşim almaktadır. Buraya kendi hazırladığınız bir görseli, alakalı bir fotoğrafı, Youtube’dan bulduğunuz bir videoyu da ekleyebilirsiniz.

Rakiplerinizin Sayfalarını İnceleyin

Rakip analizi dijital pazarlama konusunda oldukça önemlidir. LinkedIn’de rakiplerinizin sayfalarını incelemeli ve gözlemlemelisiniz. Tabii bu içerikleri birebir almanız gerektiği anlamına gelmez. Aksine onlarda gördüğünüz eksiklikleri kendi adınıza olumlu şekilde kullanabilirsiniz.

Showcase Sayfalarını Kullanın

Showcase yanı vitrin sayfaları şirketinize ait öne çıkarmak istediğiniz ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya alt markalarınızı daha kolay kişilere göstermenizi sağlayan sayfalardır. Görünüşleri aslında şirket sayfalarına oldukça benzerdir ancak farklılıkları var elbette. Bu sayfaları şirket sayfalarınıza tanımlayarak sayfanızı ziyaret eden kişilerin bu hizmetleri hızlıca görmesini sağlayabilir ve ana şirket sayfanızın takipçi sayısını arttırabilirsiniz.

Gelen Yorumlara Cevap Verin

Elbette her zaman cevap verebileceğiniz yorumlarla karşılaşmayacaksınız ancak gelen yorumlara cevap vermek şirket sayfanız için önemli bir noktadır. Fikirlerini belirten, soru soran ve yorum yapan kişilere teşekkür ederek de olsa yanıt vermeniz kurumsal imajınız için olumlu olacaktır.

İş İlanlarını Sayfanızda Paylaşın

Şirket sayfalarından iş ilanı çıkarılabiliyor ancak bunu bir de görselolarak paylaşmanız hem aday bulmak açısından hem de takipçi yaratmak açısından yararlı olacaktır. Sayfanızı yetenek edinimi vepazarlama için kullanmak, yeni takipçi kitlelerine ulaşmanızı sağlayabilir.